ЯК ВИ ЗАПОБІГАЄТЕ ЗАРАЖЕННЮ ЯК ПРИБИРАЛЬНИК?

Спалах інфекцій може призвести до неприємних, а іноді й небезпечних для життя ситуацій у закладах охорони здоров’я. Тому важливо мінімізувати ризики спалаху інфекцій у лікарнях та інших закладах охорони здоров'я.

Що таке профілактика інфекцій?

Профілактика інфекцій – це запобігання розповсюдженню інфекцій або боротьба з інфекційними захворюваннями. Профілактика інфекцій та санітарно-гігієнічні заходи в галузі охорони здоров'я завжди йдуть поряд. Це надважливо, оскільки наявність інфекції тягне за собою відчутні наслідки для медичного закладу. Подумайте про додаткові страждання пацієнтів та довге перебування у лікарнях, тривалі лікарняні листи через хворобу персоналу, резистентність до хвороботворних мікроорганізмів через використання антибіотиків та додаткові витрати коштів для установ.

Розгляньмо існуючі санітарно-гігієнічні заходи у сфері охорони здоров’я. Цілком можливо, що все гаразд, але завжди можна знайти щось, що можна покращити. Це можуть бути якісь, на перший погляд, незначні недоліки. Наприклад, неправильні рукавички під час огляду або неправильно одягнений чи розстебнутий захисний одяг. Але і це може підвищити ризик передачі збудників хвороб та призвести до інфікування.

Поради щодо профілактики інфекцій для фахівців з прибирання:

 1. Одягніть рукавички перед початком роботи та зніміть їх коли закінчите роботу. Використовуйте щоразу нові рукавички (якщо користуєтесь одноразовими рукавичками).
 2. Часто мийте руки і користуйтесь дезінфікуючими засобами до і після відвідування туалету, прийому їжі або після того, як зняли маску чи рукавички. Одягайте захисні окуляри коли розводите хімічні засоби або працюєте за умов наявності дрібних частинок пилу чи аерозолю в повітрі.
 3. Не торкайтесь брудними руками очей, носа, рота, обличчя і тіла.
 4. Завжди надягайте маску для обличчя (респіратор твердих часток N95%) під час роботи та під час подорожі в переповнених громадських місцях (автобус, літак, поїзд тощо).
 5. Не ходіть на роботу, якщо ви хворі (кашель, застуда, грип, температура, задишка, нежить, відкриті рани). Осіб, що прийшли на роботу хворими, потрібно відпустити додому та направити до сімейного лікаря.
 6. Використовуйте дезінфікуючі розчини або серветки для очищення поверхонь, до яких часто торкаються, наприклад, вимикачів світла, кнопок ліфтів, поручнів для рук, питних фонтанчиків, телефонів, дверних натискних панелей та ручок, лічильників, столів, клавіатури тощо. Робіть те ж вдома, у транспорті та у громадських місцях.
 7. Використовуйте пилососи, авто-скрубери та килимові витяжки, які забезпечують фільтрацію HEPA.
 8. Ніяких рукостискань або обіймів. Спілкуйтеся телефонами та електронною поштою для уникнення особистого контакту та користуйтеся власним телефоном, комп’ютером, степлером тощо. Часто дезінфікуйте їх.
 9. Дотримуйтесь відстані 1-1,5 метри (зона кашлю і чхання).
 10. Не панікуйте, будьте активними, уникайте ризиків та вживайте заходів, що допоможуть запобігти перехресному зараженню. Будьте в курсі свого оточення та вживайте заходів, щоб захистити себе, свою сім'ю та громадськість.

Інші поради:

 • Для якісного очищення та дезінфекції розгляньте можливість використання електростатичної системи розпилу для хімічного застосування.
 • Не використовуйте віники та сухі швабри для видалення сухого бруду.
 • Не повертайте забруднені мокрі швабри або ганчірки в одне відро або ємність. Використовуйте чисту ганчірку або перед витиранням насухо замініть воду.
 • Регулярно замінюйте мийний розчин, швабри і ганчірки (за наявності каламуті, помітного забруднення), щоб не знизити якість прибирання та не забруднити поверхні повторно. Розбавляйте мийні і дезінфікуючі засоби за інструкціями на етикетках і давайте певний час витримки (до 7-10 хв).
 • Роботодавцям варто забезпечити персонал дезінфікуючими серветками для клавіатур, настільних комп'ютерів, одноразовими носовими хустинками тощо.

Джерело: Вільям Гріффін, www.cleaningconsultants.com