Швабри, мопи, основи, рукоятки

Показано 20 з 238 (12 сторінок)

Щодня ми маємо справу з усе більшим числом сучасних засобів для прибирання, і слово «моп» вже давно увійшло в наш побут. Але, якщо раніше моп асоціювався винятково з мотузковою шваброю і його застосування здавалося можливим лише на території промислових або комерційних об`єктів, то тепер різноманіття його моделей і широта можливостей здатні заглибити Вас у серйозні роздуми над вибором.

Отже, сучасна швабра – це конструкція, що складається з основи, рукоятки і самого мопа (запаски). Він призначений для виконання двох головних задач – сухого і вологого прибирання.

Всі рукоятки для швабр виготовлені з поліпропілену, алюмінію і металу. Вони мають різну довжину (130 і 140 см) та кольорове кодування. Також представлена рукоятка телескопічної конструкції, яка у витягнутому стані сягає 10 метрів. Для людей високих на зріст вона створює комфорт і зручність у прибиранні. Основи для мопів (запасок) бувають металевими і пластиковими.

Самі ж мопи (запаски) виробляють з бавовни, поліестру, мікрофібри, а також комбінованого матеріалу (бавовна+поліестр+мікрофібра). Бавовняні мопи використовуються для делікатних поверхонь і збору вологи. Мопи з поліестру можуть бути використані в якості абразиву для прибирання після будівельних робіт або для нанесення воску на підлогу. Мікрофібра підходить для гладеньких поверхонь, а комбінований моп навпаки - для нерівних.

Для сухого прибирання використовується металева основа довжиною від 40 до 100 см. Моп кріпиться до неї кишенями і може бути бавовняним або акриловим.

Бавовняний моп доступний за ціною і добре поглинає пил (тому моп потрібно часто прати). Акриловий моп зручний для підмітання. Він прекрасно збирає пил за рахунок виникнення електростатичного імпульса, до того ж його легко прати.

Мопи (запаски) для вологого прибирання використовуються із пластиковою основою, оскільки вона більш стійка і регульована. Кріплення мопа до основи відбувається, як кишенями, так і на кнопках. Сам моп за своїм складом може бути бавовняним, поліестровим, мікрофібровим або комбінованим.

Бавовняний моп призначений для миття делікатних поверхонь, він добре вбирає вологу, але не має достатньої абразивності. Моп з бавовни краще використовувати у приміщеннях з помірним забрудненням, там, де є необхідність збору великої кількості вологи. Рекомендована температура прання мопа до 60°С.

Моп з поліестру легкий в користуванні, він ковзає поверхнею та має абразивні властивості, тому з ним можна використовувати менш абразивні мийні засоби. Але такий моп не дуже добре вбирає вологу. Його можна використовувати в місцях із сильним забрудненням, що потребує інтенсивного очищення. Прати такий моп краще звичайними засобами для текстилю, не використовувати сушарку.

Дуже зручним є моп з мікрофібри. Цей матеріал має прекрасну здатність до очищення і чудово вбирає вологу (в сухому стані здатен поглинути вологи в два рази більше власної ваги). Для догляду за мопом не можна використовувати дуже сильні лужні засоби.

Найефективнішим і простим в користуванні є моп із комбінованих матеріалів. Мікрофібра видаляє всі мікрочастинки бруду, таким чином забезпечує найкраще очищення. Бавовна прекрасно поглинає вологу, а поліестер полегшує ковзання мопа підлогою, що дозволяє прикладати менше фізичних зусиль для прибирання. Для прання такого мопа краще використовувати стандартні засоби для текстилю і не сушити в пральній машині.

Найдешевшим та одним з найпоширеніших варіантів є класичний мотузковий моп (запаска). Як правило, він використовується для прибирання невеликих приміщень з високою і середньою відвідуваністю. Ця модель дуже зручна для прибирання між меблями. Серед таких мопів представлені моделі з прошивкою і без, крім того, в цій лінії є мопи різної ваги.

Мопи можуть бути з бавовни або віскози-целюлози. Цей матеріал забезпечує щільніше прилягання до поверхні підлоги під час прибирання та є стійким до впливу агресивних засобів, таких як хлор. Моп з віскози-целюлози дуже легкий, вбирає вологи в 5 разів більше власної маси, дуже швидко сохне, не пліснявіє і не виділяє неприємних запахів. Такой моп рекомендований до використання у харчовій, хімічній промисловості, на атомних станціях і санітарних приміщеннях, де потрібне ретельне прибирання.

Багато мопів (запасок), відповідно до системи кольорового кодування, оснащені кольоровими смужками, що дозволяє контролювати використання мопа та уникнути перехресного забруднення.

Кольорове кодування на мопах дозволяє використовувати зовні однакові ганчірки для різних зон прибирання.